Oferta ZNTZ

Zakłady Naprawcze Taboru Zabytkowego w Środzie Wielkopolskiej oferują specjalistyczne usługi renowacji zabytkowych pojazdów szynowych.

Oferujemy także inne usługi – jeżeli fizycznie możemy zrealizować dane zamówienie, to z pewnością zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby doszło one do skutku!

Ze względu na indywidualny charakter realizowanych zleceń ceny kalkulujemy indywidualnie – w celu otrzymania oferty skontaktuj się z nami!

Naprawy kotłów parowozowych na podstawie uprawnień TDT
  • Realizujemy zlecenia na wykonywanie napraw kotłów parowozowych w szerokim zakresie naprawczym. Posiadamy uprawnienia TDT do naprawy kotłów parowozowych wraz z osprzętem (decyzja Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego nr TDT-N-3/22)
Obróbka skrawaniem – toczenie, frezowanie, struganie
  • Oferujemy usługi toczenia i frezowania w konkurencyjnych cenach także dla zamówień małoseryjnych i produkcji jednostkowej. Dysponujemy obrabiarkami różnych typów i jesteśmy otwarci na nowe wyzwania!

Produkcja elementów małoseryjnych i jednostkowych
  • Podejmujemy się produkcji rozmaitych detali i elementów konstrukcyjnych, zarówno wyłącznie z wykorzystaniem własnego parku maszynowego, jak i w kooperacji z innymi wyspecjalizowanymi zakładami, np. odlewniami.
Spawanie elementów konstrukcji
  • Jesteśmy gotowi podjąć się wykonania konstrukcji spawanych. Zatrudniamy spawaczy o najwyższych kwalifikacjach, potwierdzonych przez niezależne jednostki akredytujące.
Wykonywanie modeli odlewniczych i elementów odlewanych
  • Wykonujemy modele odlewnicze oraz jesteśmy gotowi przeprowadzić cały proces produkcji elementów odlewanych, we współpracy z odlewniami, włącznie z obróbką wykańczającą.
Produkcja podzespołów do taboru kolejowego
  • Realizujemy zamówienia na podzespoły do taboru kolejowego zarówno zabytkowego, ze szczególnym uwzględnieniem lokomotyw parowych, jak i do pojazdów kolejowych współcześnie produkowanych.
Naprawy taboru kolejowego
  • Jesteśmy gotowi podjąć się napraw pojazdów kolejowych. Posiadamy doświadczenie w wykonywaniu napraw okresowych lokomotyw parowych, spalinowych oraz wagonów. Realizowaliśmy także renowacje lokomotyw ustawionych jako pomniki techniki.
Serwis lokomotyw parowych
  • Nasza załoga na co dzień eksploatuje lokomotywy parowe i niejedno już przy parowozach musiała naprawić. Przeprowadzamy naprawy od tych najmniejszych (jak regeneracja uszkodzonych łożysk ślizgowych) do tych najpoważniejszych (włącznie z wymianami całych podzespołów).
  •